Woda alkaliczna. Jaki ma wpływ na organizm? Jak powstaje? PRZECZYTAJ

obrotowe_SILVER

Woda alkaliczna i jej pozytywny wpływ na organizm.

Woda alkaliczna jest wodą pitną, która wyróżnia się na tle innych wód mineralnych wysokim pH. Chemicznie czysta woda ma pH o wartości bliskiej 7, czyli jest roztworem neutralnym. Woda, której pH jest niższe od 7, jest roztworem kwaśnym. Natomiast woda mineralna charakteryzująca się pH wyższym niż 7 jest roztworem zasadowym. Stąd nazwa woda zasadowa lub woda alkaliczna.
Woda to podstawa życia na Ziemi – bez niej życie biologiczne w jakiejkolwiek formie nie jest możliwe. Rodzimy się posiadając w organizmie 90% wody , jednak w miarę upływu lat zmniejsza się jej zawartość. Tym samym zwalnia metabolizm, czy też pogarsza się przepływ krwi, co w znaczącym stopniu zmniejsza dostawę składników odżywczych do narządów wewnętrznych i tkanek. Stan naszego zdrowia bezpośrednio zależy od tego, ile wypijamy wody, ale także jakiego jest ona rodzaju.

Dlaczego warto pić wodę alkaliczną, jak pozytywnie wpływa na organizm?

Działa jako naturalny przeciwutleniacz, który ma za zadane oddać elektrony wolnym rodnikom przez co chronią zdrowie komórki przed ich negatywnym wpływem. Alkalizuje wodę. Woda alkaliczna zawiera m.in. jony ujemne oraz jony metali alkalicznych – wapnia, magnezu, potasu, sodu, które potrzebne są do neutralizacji kwaśnych pozostałości. Nawadnia komórki. Organizm człowieka jest wyjątkowo wrażliwy na braki wody. O jej niedoborze i zwiększającej się z tego powodu kwasowości, ciało ludzkie sygnalizuje poprzez różnego rodzaju objawy – bóle głowy, stawów, pleców, serca czy zgagę. Nawadniając się wodą alkaliczną komórki organizmu zostają zaopatrzone w wodę najbardziej odpowiadającą ich potrzebom. Dostarcza więcej tlenu. Sięgając po wodę alkaliczną dbamy o to, aby nasza krew stale była zaopatrywana w tlen. Ponadto wysoka wartość pH krwi zwiększa zdolność usuwania kwaśnych pozostałości. Zmniejsza napięcie powierzchniowe. Napięcie powierzchniowe, które wskazuje na gęstość krwi wynosi 43–45 dyn/cm2, natomiast wody wodociągowej znacznie więcej – 73 dyn/cm2. Aby składniki odżywcze mogły przedostać się przez błonę komórkową oraz usunąć związki toksyczne z organizmu, ciało ludzkie musi użyć energii do zmniejszania napięcia powierzchniowego wody, właśnie dzięki wodzie zjonizowanej.

Jak ona powstaje?

Woda zjonizowana otrzymywana jest w trakcie przepuszczania przez wodę prądu elektrycznego. Jest to proces elektrolizy, w którym zostają zjonizowane cząsteczki wody oraz rozpuszczone w niej sole mineralne. Z racji tego, że po zakończeniu elektrolizy parametry wody wracają do stanu początkowego konieczne staje się wykorzystanie jonizatorów wody. To specjalne urządzenie, w którym znajdują się dwie elektrody dodatnia – katoda K i ujemna – anoda A, które są podłączone do źródła prądu stałego. Wypełnione wodą naczynie podzielone jest na dwie komory, a otwory w przegrodzie mają tak dobraną wielkość, aby przepuszczać jony soli rozpuszczalnych w wodzie, ale zatrzymywać większe cząsteczki wody. Po zakończeniu procesu elektrolizy woda z obu przegród nie miesza się, przez co zachowuje swoje cenne właściwości.

Polecanym przeze mnie urządzeniem do przygotowywania takiej wody jest JONIZATOR WODY AQUATOR SILVER. Dokładny opis, jego zalety oraz zakupu możecie nabyć na stronie firmy => OZONEO/a>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *